Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Złodziej
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 12:18 pm    Temat postu: Złodziej Odpowiedz z cytatem

Dziś rano albo wczoraj skradziono nam wózek z bloku nr.3klatka pierwsza.Wózek jasny krem elipso.Gdyby ktoś widział jak rano lub wczoraj wieczorem wychodził z pustym wózkiem proszę o kontakt.W głowie mi się nie mieści jak tak można ukraść przed świętami dziecku wózek.Nie mają ci ludzie sumienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:36 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie wiem na ten temat, ale tak zapytam, czy możne zgłaszałaś to na Policję, albo masz zamiar to zrobić? Byłoby dobrze.. Druga sprawa, można byłoby zadzwonić do Spółdzielni, jeśli jeszcze masz jakieś dokładniejsze podejrzenia jeśli chodzi o czas, kiedy mogło to się wydarzyć, i zapytać jaka jest możliwość, aby przeglądnąć zapis z kamery. Chociaż, akurat to ta strona osiedla, gdzie nie ma zasięgu i jak ta osoba poszła w krzaki to nic się nie nagrało;/ Mogła też wyjechać samochodem i ciężko będzie ustalić.. Warto byłoby jednak na początek zgłosić ten przypadek na Policję.
Powrót do góry
piotrek

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to faktycznie przykra sprawa sam się o mój zaczynam bać, warto jak najszybciej przeglądnąć ogłoszenia na rzeszowiaku lub OLXie
Powrót do góry
Monika

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 3:21 pm    Temat postu: złodziej Odpowiedz z cytatem

Wszystko zgłoszone łacznie z policją spółdzielnią monitoringiem.Niestety maluszek trochę posiedzi w domu:( Ktoś nie miał serca pozbawić malutkiego dziecka przyjemności jaką są spacery.Na dodatek przed świętami !!!!
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykra sprawa, przy której po raz kolejny warto się upomnieć o dalszą rozbudowę monitoringu. Była zadeklarowana przez spółdzielnię i na tym się skończyło.
Powrót do góry
Monika

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie co to za monitoring jeśli nie sięga do bloku nr 3,paranoja jakaś,nie powinno być nawet oznaczenia że osiedle jest monitorowane.Zobaczę co dziś powie mi Pan Grzegorz z internetówki.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby wejść na klatkę trzeba pokonać drzwi domofonowe.

Apeluję do wszystkich aby nie wpuszczać ludzi roznoszących ulotki. Nie chcę nikogo oskarżać, ale nie widzę innych możliwości niż to, że takie osoby stanowią źródło informacji o stojących na klatkach rowerach czy wózkach.
Listonoszy bym nie podejrzewał. Ewentualnie jeszcze dostawcy jedzenia na wynos...

Z drugiej strony rozumiem, że ulotkowy też z czegoś muszą żyć i ciężko aby na nich wszystkich odbijały się kradzieże. Może wzorem innych osiedli spółdzielnia założy koszyki na reklamy na zewnątrz klatek?

Monitoring raczej wszystkiego nie obejmie. Bo jak np. objąć blok nr 3? Montować kamery na trawie?

Monika

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie Pan Grzegorz zajmujący się siecią mówi że obejmuje część bloku,i widać by było złodzieja ale podejrzewa że wszedł przez garaż i z drugiej strony budynku i wyniósł tą samą drogą.Coś w tym jest.Najważniejsze policja milczy:)już nie wierzę w cuda.
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zwrócić też uwagę na to,że drzwi do klatek się nie domykają przynajmniej w bloku nr 3 kl 3. Dzisiaj osobiście 3 razy domykałam. Bardzo proszę mieszkańców o zwrócenie na to szczególnej uwagi z racji wejścia do bloku postronnych osób jak i niepotrzebnego wychładzania naszych mieszkań. Zaciąga po skarpetach Smile
Powrót do góry
Monika

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Została poinformowana że widać podejrzaną osobę.Jestem dobrej myśli.Smile
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana08 napisał:
Chciałabym zwrócić też uwagę na to,że drzwi do klatek się nie domykają przynajmniej w bloku nr 3 kl 3. Dzisiaj osobiście 3 razy domykałam. Bardzo proszę mieszkańców o zwrócenie na to szczególnej uwagi z racji wejścia do bloku postronnych osób jak i niepotrzebnego wychładzania naszych mieszkań. Zaciąga po skarpetach Smile

Zgłoś to w spółdzielni, naprawiają takie usterki bez problemu
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqb1978 napisał:
Może wzorem innych osiedli spółdzielnia założy koszyki na reklamy na zewnątrz klatek?

Na innych osiedlach takie koszyki na reklamy się sprawdzają, wiec jestem jak najbardziej za .
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa z drzwiami załatwiona Smile
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja zamontowałem solidną wkładkę w drzwiach od piwnicy. Chyba, że to z wózkowni - ale to osoba ta musiałaby mieć klucz, albo w inny sposób otworzyć drzwi do wózkowni? Bo mam nadzieję, że nie był to jeden z tych wózków stojących w przejściu na środku klatki - bo to praktycznie wygląda jakby ktoś celowo wystawiał swoje mienie niczym nie zabezpieczone, a w dodatku utrudniające przejście ;/ Nie wspomnę już o przepisach PPOŻ, które zabraniają zastawiać przejścia ewakuacyjne...
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy, że jakaś "sierota" zapomniała zamknąć drzwi od wózkowni i prezent gotowy. W naszej klatce raz zobaczyłem otwarte drzwi do wózkowni a tam z 10 rowerów i 3 wózki ...
Nie ma co dawać takich prezentów.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bloku nr 3 w kilku klatkach stoi po kilka wózków na widoku. Zawsze mnie zastanawiało czy tylko rowery są kradzione, a wózki już nie? no ale jak się okazuje nie tylko.

Swoją drogą brawo dla projektanta, który wózkownię dał na poziomie garaży zamiast wyjścia z bloku... bo chyba tutaj tkwi przyczyna, że wózki stoją na klatce.

Może lepiej jednak je chować i nie kusić losu robiąc przy okazji opinię w środowisku złodziejskim, że na Gromskiego są łatwe łupy?

Zaczarowana08

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest wózkownia i są piwnice to może lepiej chować tam sprzęty jeżdżące. Po pierwsze nie kusić losu,a po drugie udostępnić spokojne sprawdzenie skrzynek pocztowych bez potrzeby wykonywania akrobatyki Smile
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W klatce w której ja mieszkam nie ma wózków w przejściu na środku klatki i stające wózki nie utrudniają dostępu do skrzynek pocztowych. Stoją obok schodów i nikomu w niczym nie przeszkadzają. Problemem nie jest miejsce gdzie stoją wózki,tylko to ze obce osoby wchodzą do naszych klatek.
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie zgodzę się, że problemem nie są stojące wózki - a to z prostej przyczyny - jest problem z przejściem np. z torbą podróżną, albo z rowerem do piwnicy, a czasem i bez roweru też się trzeba przeciskać. Poza tym to jest część wspólna i ani ja sobie nie przypominam, ani też pozostali sąsiedzi, aby ktoś nas pytał, czy może zając powierzchnię wspólną. Nie mówię tu o zostawianiu wózka na pół godziny, bo to faktycznie byłoby bez sensu gdyby za każdym razem wnosić wózek do wózkowni. Nie widzę też problemu jak stoi np jeden wózek, bo jeden faktycznie nic nie przeszkadza. Ale jeśli non stop stoją trzy wózki, to jest oczywistym, że przeszkadzają i utrudniają przejście. Ciekaw jestem tylko, co w sytuacji gdy inni sąsiedzi doczekają się potomstwa - 3 mieszkania na kondygnację, co przy 4 kondygnacjach daje 12 wózków Smile oczywiście może być jeszcze lepiej - bliźniaki. Jest to zdecydowanie nie w porządku wobec innych sąsiadów, którzy są współwłaścicielami tej powierzchni - ja rowerów w przejściu nie zostawiam, a też mógłbym powiedzieć, że mi się nie chce ich znosić do piwnicy. Nie wiem - takie zachowania może wynikają z tego, że ktoś wcześniej mieszkał na jakimś odludziu, np. na wsi, gdzie jest więcej przestrzeni, a teraz jak przyszło mieszkać w bliższym sąsiedztwie innych to nie potrafi uszanować ich praw. A odnośnie samej kradzieży - nawet w przypadku ujęcia osoby która wózek zabrała, będzie ciężko ją skazać ponieważ powie, że drzwi były otwarte, czyli włamania nie było, a wózek nie stał jak rozumiem ani w piwnicy ani w wózkowni, tylko na powierzchni wspólnej, gdzie tak naprawdę każdy ma wstęp, a więc ktoś mógł uznać taki wózek za porzucony i go przywłaszczył, ale czy była to typowa kradzież - raczej nie. W dzisiejszych czasach, gdzie mamy do czynienia z b. dużą migracją ludności w Europie, pewne zachodnie zwyczaje przychodzą i do nas - gdzie przy wyjściach z klatek lub z domów wystawia się niepotrzebne rzeczy, tzw. wystawki dla bardziej potrzebujących.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze piszemy o dwóch rożnych sytuacjach, z jednych blokach stojące wózki nikomu nie przeszkadzają, w innych stoją w przejściu do pomieszczeń wspólnych i wtedy już przeszkadzają, sprawa oczywista.

Po drugie, to była zwykła perfidna kradzież i nie wiem dlaczego miałoby się to rozpatrywać w innych kategoriach, bez przesady:)
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja wypowiedz dotyczyla klatki w ktorej ja mieszkam, wozki mi tu nie przeszkadzaja, a pisanie o tym ze ktos porzucil wozek wystawiajac go na klatke jest dla mnie niezrozumiale. Osobiscie nie spotkalem sie z tym zeby ktos przy wyjsciu z klatki wystawial niepotrzebne rzeczy.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT napisał:
Osobiscie nie spotkalem sie z tym zeby ktos przy wyjsciu z klatki wystawial niepotrzebne rzeczy.

Ze śmieciami w workach się niestety czasem tak niektórym zdarza Wink
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mamy walczyć z problemem kradzieży i wandalizmu to przede wszystkim zacznijmy sami pilnować bezpieczeństwa osiedla. Przed momentem przegoniłem z piwnicy trzech młodych "dresów", których ktoś wcześniej wpuścił i sobie tutaj urządzili małą imprezę.

Stąd mały apel:
NIE WPUSZCZAJCIE DO KLATEK SCHODOWYCH LUDZI, KTÓRYCH NIE ZNACIE

Tym bardziej, że klatki schodowe są połączone i tak naprawdę udostępniacie im cały blok. Osobiście nie otwieram nawet ulotkarzom. Wiem, że to ich praca i jakoś ulotki muszą roznosić bo tak zarabiają na życie, ale jednak bezpieczeństwo osiedla jest ważniejsze. Poruszyłem też ostatnio w spółdzielni temat koszyków na reklamy zawieszonych na zewnątrz klatek schodowych - administracja osiedla była bardzo przychylna tej idei i koszyki najprawdopodobniej wkrótce zawisną. Miejmy nadzieję, że to też choć trochę zmniejszy ryzyko kradzieży i wandalizmu.
Powrót do góry
mkleszyk

PostWysłany: Sro Sty 07, 2015 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś widziałem jak "ulotkarze", wchodzili do klatek bloku numer 2 po wpisaniu kodu, robią też tak pracownicy poczty. Więc jeśli ktoś zna kod uniwersalny to podejrzewam ze wejdzie do wszystkich bloków, a przynajmniej do wszystkich klatek danego bloku.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:36 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Sty 07, 2015 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te kody miały być zmienione, a pracownicy bezwzględnie nie mieli udostępniać ich innym osobą, więc nie wiem o co chodzi. Trzeba byłoby ponownie zadzwonić do administracji na Wyspiańskiego, niech zmienią kolejny raz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: